Škola bettingu 4.diel - Odpredávanie zápasov počas livebetu ÁNO či NIE ?

Škola bettingu 4.diel - Odpredávanie zápasov počas livebetu ÁNO či NIE ?

01. Jun 0  

Budeme veľmi radi ak sa pod týmto článkom rozprúdi diskusia a kde vyjadrite svoj názor s týmto dôležitým faktorom tipovania.

Keď pred istým časom prišla istá stávková kancelária s možnosťou odpredať zápas či celý tiket stlačením jedného tlačítka bolo nám hneď jasné že sa jedná o jeden z najvýznamnejších míľnikov v online stávkovaní a že táto zmena bude musieť byť automaticky naimplementovaná aj zvyšnými stávkovkami, ktoré nebudú chcieť zaostávať. Táto zmena je asi to najlepšie čo bookmakeri za tie roky vymysleli. Podľa nás je to najlepšie ale len pre stávkovky samotné a v drtivej väčšine prípadov absolútne nevýhodná pre bežného zákazníka. Teraz pravdepodobne veľká časť čítajúcich nesúhlasí, tak sa pokúsime vysvetliť dôvody.

Ak si pamätáte náš prvý článok zo série článkov venujúcich sa tipovaniu, tam sme vysvetľovali ako funguje kurz a najmä ako fungujú samotné stávkovky a odkiaľ sa berie ich zisk. Práve tam sme sa snažili vysvetliť ako vás na podkurzoch budú stávkovky šklbať a oberať o peniaze. Možnosť predčasnej výplaty tiketu jedným tlačitkom pridala stávkovej kancelárii druhú šancu ošklbať vás na jednom zápase alebo tikete. A to je dôvod, prečo túto službu začali používať všetky rekreačné stávkovky, resp tie ktoré vo veľkej miere využívajú livebet.

Predstavte si príklad, že si vsadíte niečo v stávkovke ktorá používa kurzovú hladinu 1,9 – 1,9 a nižšie. Veríme že chápete podstatu že táto hladina nie sú fair kurzy a ako na tejto hladine stávkovka dlhodobo bude zarábať. Vsádzaním v jednej konkrétnej stávkovej kancelárií bez rozboru a hľadania najvyššieho kurzu na trhu budete dlhodobo vsádzať podkurz. Väčšina lokaliek a obľúbených stávkových kancelárií investuje nemalé peniaze do marketingu, do vývoja softwaru na livebet a rozširovania ponuky. To si berie späť na výške kurzov. Ak si bežný zákazník u nich vsadí spôsobom ako sme vyššie popísali nechá sa obrať prvý krát. Odpredaním tohto zápasu v livku sa nechá obrať na rovnakom zápase druhý krát a to z dôvodu, že v livku sú tie výplatné kurzy nastavené ešte nevýhodnejšie a tie podkurzy sú ešte očividnejšie.

Neriešte teraz jednotlivé konkretné prípady kedy vám to zachránilo tiket, alebo slušnú výhru. Premýšľajte o princípe ako to funguje a o dôvodoch, prečo túto možnosť veľmi rýchlo začali používať takmer všetky stávkovky.

Je teda odpredaj betu hlúposť ? To určite nie. Hlúposťou resp nevedomosťou ostáva spôsob akým sa to realizuje.

Stávkovanie si vyžaduje extrémnú dávku trpezlivosti, pravidiel a vedomosti. V prvom rade by sme takmer každému kto obľubuje odpredaj odporúčili aby si začal viesť vlastné štatistiky aký profit mu samotný odpredaj spôsobuje. Veľa z vás bude nakoniec prekvapených. Ďalším nemenej dôležitým faktorom je strach resp chýbajúce pravidlo na odpredaj betov. Veľká časť tipujúcich trávi dlhé hodiny pri hľadaní informácií, pri výbere betov či skladbe tiketov a potom počas livebetu spraví chybu, keď počas nedisciplínovanej niekoľko sekundovej chvíľky len ťukne na tlačítko a vzdá sa dlhodobého zisku.

Kedy a ako teda odpredávať bety ?

Kedy ? Na toto si určte jasné pravidlá vy sami. Je úplne jedno aké pravidlá sa rozhodnete používať ale majte na pamäti že tieto pravidlá musíte mať striktne dané pred začiatkom livebetu alebo celého tiketu. Veľa ľudí rieši dilemu čo s tiketom, kde mali 15 zápasov a čakajú posledný zápas. Nuž, k čomu im bolo potrebné vsádzať toľko zápasov, keď aj tak ten posledný zápas nebudú potrebovať ? Ale v tomto článku vás nechceme učiť prečo sú tieto akovky veľmi zlé. Ak už ste akovkár tak si dajte hlavné pravidlo, že najdôležitejší zápas na tikete musí byť ten čo sa bude hrať posledný. Ak plánujete odpredaj betu, alebo silného tiketu, tak to plánujte už pred vsádzaním. To znamená že ak si posledný zápas na tikete necháte nejakú remízu, alebo vysoký kurz, tak musíte rátať že to s odpredajom tiketu budete máť o to náročnejšie. Jednak sa vám bude ťažšie rozhodovať a jednak budete k tomu potrebovať vyšší kapitál.

Vždy majte pravidlo za akého budete prípadný bet odpredávať. Nerobte to na základe slabšej chvíľky. Majte premyslené a prepočítané či je pre vás odpredaj vhodný alebo nie. Ak to robíte, robte s istou koncepciou a cielene.

Ako ? Toto je nesporne ešte väčší problém ako prvý odsek. Vráťme sa k začiatku článku kde sme spomínali, že pri odpredaji na vás zarábajú stávkovky hneď dvakrát. Ruku na srdce, koľko z vás pri odpredaji tiketu chytilo do rúk kalkulačku a prerátali si, aký kurz vlastne dostanete k dispozícií po stlačení tlačítka ? Nebojíme sa tvrdiť že takmer nikto. Vy pri odpredaji vidíte len sumu na vyplatenie, ale to akým šialeným podkurzom tu sumu ´´získate´´ už nevidíte. Livko je veľmi dynamická časť tipovania. Až tak dynamická že tam častokrát uletia aj samotné stávkové kancelárie. Preto väčšiu chybovosť premietajú do horších kurzov ako sú pred zápasom. V pre-match bettingu má stávkovka veľa nástrojov ako si ustrážiť fair kurz a nespraviť chybu, preto aj kurzovú hladinu si môže ponechať relatívne vysokú. V livku už takáto kurzová hladina v spojení s vysokými limitmi by nemusela prinášať taký zisk, preto sa tam uplatňujú nevýhodnejšie kurzy. A tu je práve problém s odpredajom tiketu, ktorý prebieha vždy za veľmi nevýhodných podmienok pre samotného tipujúceho.

Ak teda už plánujete odpredaj betu, vždy to robte nasledovným spôsobom. Dajte si na to čas a prestaňte byť lenivý získať niečo navyše. Jedná sa predsa len o vaše peniaze. Otvorte si všetky dostupné stávkové účty ktoré vlastníte. O výhodach nevsádzať len v jednej stávkovke sme už hovorili. Majte pripravenú kalkulačku aby ste si vedeli prerátať akú sumu potrebujete na odpredaj zápasu počas livebetu. Premyslíte si za akých okolnosti chcete zápas odpredať. Či budete poisťovať len vklad, alebo si rozdelíte potenciálnu výhru 50-50, alebo nebodaj prehodíte celý zisk na druhú stranu. Každopádne i keď to spočiatku pôjde ťažšie tak sa vám oplatí aj počas livka hľadať a prerátavať najlepší kurz a najvýhodnejšiu možnosť kde získate najviac. Len takto si zabezpečíte že odpredaj betov vás nebude stáť rozhodujúci zisk. Tie najľahšie veci bývajú aj najdrahšie, preto zabudnite na odpredaj jedným tlačítkom. Nezabúdajte že váš prehľad v športe či tipérsky feeling sa nevyrovnajú matematickým zbraniam stávkových kancelárií. Nepodceňujte ich a naučte sa ich využívať vo svoj prospech.

Komentáre